Prokom wyrównał

Walczyli do samego końca, ale tym razem przegrali. Mowa o koszykarzach Atlasa Stali Ostrów, którzy w sobotnim – drugim meczu rywalizacji ćwierćfinałowej play-off ulegli mistrzowi Polski, Asseco Prokomowi 78:84.

Sobotni mecz na początku przypominał pojedynek z piątku, kiedy to Prokom także nadawał ton rywalizacji. Gospodarze jednak osiągnęli dziesięciopunktową przewagę, którą powiększyli jeszcze w drugiej kwarcie. Po 30 minutach było 66:53 dla Prokomu. Początek czwartej kwarty należał do Atlasa, który zmniejszył straty do 8 punktów. Na więcej gospodarze tym razem nie pozwolili. Świetna gra Qyntela Woodsa, którzy rzucił 27 punktów, a także 20 punktów Ewinga i 18 Logana dały zwycięstwo Prokomowi 84:78. Najskuteczniejsi w Atlasie byli: Jovanovic i Jocović, którzy rzucili odpowiednio 21 i 20 punktów. W sobotnim meczu Atlas wyraźnie przegrał rywalizację na tablicach, co było też jedną z przyczyn porażki. Teraz ćwierćfinałowa rywalizacja przenosi się do Ostrowa Wielkopolskiego. Kolejne mecze w środę i czwartek. Faworytem nadal jest Prokom, ale Atlas z pewnością broni nie złoży do końca.