Stal wygrywa w Poznaniu

Koszykarskie derby Wielkopolski w drugiej lidze dla zespołu BM Węgiel Stal Ostrów, który w niedzielę w Poznaniu pokonał 81:69 tamtejszy AZS Politechnikę. Ostrowianie od początku uzyskali kilka punktów przewagi. Po 3 minutach gry wygrywali 6:0. Po pierwszej kwarcie było 20:12 a do przerwy 40:28 dla popularnej "Stalówki".

"Nie byłem do końca zadowolony z obrony w pierwszej połowie. W drugiej części zdecydowanie lepiej graliśmy w defensywie. Rywal także bronił agresywnie, momentami wręcz brutalnie Zwycięstwo było okupione dosłownie krwią. Urazów doznali bowiem Ptak i Zębski. Najbardziej obawiam się jednak o Dymałę, który został uderzony w kolano i nie grał już do końca meczu" - powiedział Radiu Centrum Mikołaj Czaja.

W drugiej połowie Stal kontrolowała przebieg meczu, wygrywając ostatecznie 81:69. Najwięcej punktów dla zwycięzców rzucili: Kałowski 23, Olejnik 13 i Wojciechowski 11. Warto odnotować dobrą skuteczność w rzutach z dystansu. Na 23 próby aż 11 rzutów zza linii 6,75 metra wpadło do kosza. Ostrowski zespół utrzymał pozycję wicelidera tabeli, za Open Florentyną Pleszew, a przed Sudetami Jelenia Góra i Doralem Nysa Kłodzko, z którym zmierzy się już w następną sobotę.