Za słabe na Pabianice

Pomimo ambitnej walki koszykarkom Towarzystwa Sportowego Ostrovia nie udało się wygrać z liderem tabeli grupy B centralnej pierwszej ligi. Podopieczne Piotra Czaski prowadziły na początku z niepokonanym PTK Pabianice, ale ostatecznie przegrały 76:88, ponosząc czwartą porażkę z rzędu.

Ostrovia rozpoczęła mecz bez respektu dla lidera. Po trójce Katarzyny Skrzypczak wygrywała 22:13.

„Na początku była szansa na powalczenie z Pabianicami. Niestety, później nie poszło nam w ataku" - mówiła rozgrywająca Martyna Cebulska.

Doświadczone koszykarki z Pabianic bardzo szybko odrobiły straty z pierwszej kwarty. Już do przerwy wygrywały z Ostrovią 41:35. Gra ostrowianek mogła się jednak podobać - co potwierdza Urszula Biela.

„Myślę, że mecz w naszym wykonaniu był naprawdę niezły. Naprawdę pokazałyśmy, że potrafimy grać w koszykówkę. Oczywiście, pewnych błędów nie da się uniknąć, ale z meczu na mecz jest coraz lepiej".

Decydujący o losach spotkania był początek III kwarty wygrany przez zespół z Pabianic 13:0. Ostrovia później próbowała odrabiać staty, ale lider nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa. Mówi trener Ostrovii, Piotr Czaska:

„Chcieliśmy powalczyć. Zespół z Pabianic postawił nam jednak bardzo wysoko poprzeczkę. Pewne elementy mogliśmy wykonać lepiej. Musimy dalej pracować nad tym na treningach"

Najwięcej punktów dla Ostrovii rzuciły: Skrzypczak 19, Parysek 18 i Krzyżaniak 13.
W drużynie z Pabianic prym wiodły Olga Żytomirska i Marzena Głaszcz, które rzuciły odpowiednio 21 i 20 punktów.