Calisia wreszcie wygrywa

od lewej: Grzegorz Dziubek, Jerzy BrzęczekTrwająca od sześciu kolejek seria meczów Calisii bez zwycięstwa wreszcie przerwana. Co więcej, kaliszanie po środowym występie mogli się cieszyć z wygranej przed własną publicznością z zespołem wyżej notowanym i znakomicie spisującym się w wiosennych rozgrywkach. W meczu 30 kolejki, na stadionie przy Wale Matejki Calisia pokonała Raków Częstochowę 2:1. Gospodarze do przerwy prowadzili 1:0, po bramce w 12 minucie Marcina Wandzla. Goście odpowiedzieli w 52 minucie, gdy po rzucie wolnym celnie główkował Łukasz Kowalczyk. Wreszcie gola na wagę zwycięstwa zdobył w 71 minucie dla Calisii Stajko Stojczew, i jak przyznał Radiu Centrum trener kaliszan Grzegorz Dziubek liczą się bezcenne trzy punkty.

"Dziś nie była to piękna gra i wyszukane akcje, bo walczyliśmy o trzy punkty i je zdobyliśmy. To zwycięstwo zapewnił nam Stajko, czyli zawodnik który chodził po boisku, bo od momentu zmiany Kowalczuka łapały go skurcze. Jednak ten horror skończył się dla nas szczęśliwie. Teraz mamy mało czasu na regenerację sił i powalczenie o kolejne punkty z Tychami. Jak słyszę dzisiaj, że Tur Turek wygrał z Miedzią Legnica (3:2) to tylko pokazuje, że w tych rozgrywkach każdy może wygrać z każdym. Każdy do końca będzie walczył o utrzymanie i wierzę, że nam się to uda".

"Paradoksalnie my rozegraliśmy bardzo dobre spotkanie, ale je przegraliśmy" - tak krótko skomentował ten pojedynek trener Rakowa, były reprezentant Polski Jerzy Brzęczek.
Zwycięstwo, ale wyjazdowe odnieśli też piłkarze Jaroty Hotel Jarocin. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia pokonali MKS Kluczbork 1:0. Od 72 minuty jarocinianie grali w przewadze i ją wykorzystali. Zwycięskiego gola zdobył w 83 minucie Bartłomiej Pawłowski.

Calisia Kalisz - Raków Częstochowa 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Wandzel (11.), 1:1 Ł. Kowalczyk (52.), 2:1 Stojczew (71.)

Calisia: Primel Ż - Wandzel Ż, Safarjan, Wiącek Ż, Sowiński - Ciesielski, Kotwica Ż, Roszak (54. Nedjałkow), Stojczew, Klofik (65. Kowalczuk) - Jackiewicz (46. Odunka).

Raków: Kos - Soczyński (74. Łysek), Pluta, Hyra Ż, P. Kowalczyk Ż (62. Mastalerz) - Napora, Ogłaza, Ł. Kowalczyk (84. Nocuń Ż), Witczyk - Gajos, Rokosa (67. Czerwiński).

MKS Kluczbork - Jarota Hotel Jarocin 0:1 (0:0)

Bramka: Pawłowski (83.)

MKS: Abramowicz - Orłowicz, Ganowicz, Dymkowski Ż+Ż/Cz, Sudoł, Kaczmarek (57. Ulatowski), Swędrowski, Glanowski, Pajączkowski (57. Fryzowicz), Niziołek, Deja (57. Burski)

Jarota Hotel: Brzostowski - Kamiński, Kieliba (66. Skowron), Garbarek, Śliwa, Czabański, Białożyt (59. Nawrocki), Danielak (82. Cierniewski), Pawłowski, Pawlak (73. Oczkowski), Mania.