Niezwykły mecz siatkarzy

To był najdziwniejszy mecz kaliskich siatkarzy. W spotkaniu 13 kolejki Colman Kalisz pokonał na własnym parkiecie drużynę Bałtyku Szczecin 3:0, ale w niezwykły sposób. W pierwszym, trwającym kilkanaście minut secie kaliszanie pozwolili zdobyć gościom zaledwie 8 punktow. Drugi był już znacznie bardziej wyrównany, a przy stanie 25:21 zakończył go Michał Lipa. Jednak to co zdarzyło się w trzeciej odsłonie na długo zapamiętają kibice w hali przy Łódzkiej. Kaliszanie przegrywali od początku, a przy stanie 15:23, wszyscy oczekiwali kolejnej partii. Tymczasem gospodarze zdobyli 10 punktów z rzędu i wygrywając 25:23 zakończyli całe spotkanie w trzech częściach. "To pierwszy taki mecz w mojej karierze" - powiedział Radiu Centrum trener Colmana Kalisz Marian Durlej.

"Ja tyle lat pracuję z różnymi drużynami i trenuje ale takiego meczu sobie nie przypominam. W pierwszym secie chłopcy wyszli bardzo zmotywowani i przewaga była zdecydowana. Ale później myśleli, że tak będzie cały czas i przeciwnik już nic nie pokaże i samo się wygra spotkanie. A ja zawsze im powtarzam, że tak nie ma i nie wolno nawet na chwilę zlekceważyć rywala. Na pewno plusem tego pojedynku była końcówka, w której najmłodsi zawodnicy pokazali klasę i wygrali coś, co wydawało się niemożliwe".

W końcówce tego decydującego seta w kaliskiej ekipie było aż czterech rezerwowych i najmłodszych siatkarzy. Mateusz Skadłubowicz, Dawid Kowalewski, Damian Lis i Paweł Sęk zapewnili swojemu zespołowi jedenaste zwycięstwo w tym sezonie w imponującym stylu. Na szczególne uznanie zasłużył Paweł Sęk który w sobotę obchodził 19-te urodziny.

Po tej wygranej Colman Kalisz nadal zasiada w fotelu lidera drugoligowej tabeli, ale poznańscy akademicy przegrywają tylko gorszym stosunkiem setów. I właśnie do pojedynku na szczycie dojdzie w następnej kolejce, zaplanowanej na najbliższy piątek. Kaliszanie w Poznaniu zmierzą się z tamtejszym AZS UAM.

KS Colman Kalisz - Morze Bałtyk Szczecin 3:0 (25:8, 25:21, 25:23)

Colman: Łukasik, Spychała, Porada, Janczak, Lipa, Melnarowicz oraz Wroniecki (l), Sęk, Kowalewski, Skadłubowicz, Lis