Uzupełniali płyny i wygrali

Czwarty z rzędu mecz bez porażki mają na koncie piłkarze Calisii Kalisz. Tym razem w meczu 6 kolejki drugoligowych zmagań kaliszanie pokonali w sobotę na wyjeździe MKS Kluczbork 1:0. Zwycięstwo ze spadkowiczem z I ligi jest tym cenniejsze, że od 60 minuty kaliska drużyna grała w osłabieniu. Wtedy to nigeryjski piłkarz Samuelson Odunka zobaczył drugą żółtą, i w konsekwencji czerwoną kartkę.

Do przerwy w Kluczborku utrzymywał się bezbramkowy remis. Bramkę na wagę zwycięstwa Calisia zdobyła w 70 minucie. Bartosz Migawa otrzymał celne podanie od Krzysztofa Gościniaka i płaskim strzałem posłał piłkę w lewy narożnik bramki rywali. Co ciekawe mecz trwał aż 97 minut, ponieważ sędziowie nakazywali przerwy na uzupełnianie płynów. "Może gdyby Wiśle Kraków podczas meczu na Cyprze pozwolili uzupełnić płyny, dziś byliby w lidze mistrzów" - skomentował Radiu Centrum te przerwy trener Calisii Grzegorz Dziubek, dodając że jego zespół pokazał charakter na trudnym terenie rywala.

MKS Kluczbork - Calisia Kalisz 0:1 (0:0)
Bramka: Migawa (70)

MKS Kluczbork: Abramowicz - Nitkiewicz, Wilusz, Ganowicz, Fryzowicz, Niziołek (46. Półchłopek), Galdino (61. Deja), Ulatowski (69. Łętocha), Glanowski, Pajączkowski, Tuszyński

KP Calisia Kalisz: Ludwikowski - Vergilov, Maksymov, Nedyalkov, Kotwica (85. Świergiel), Dziubek (87. Lisiecki), Wiącek, Ciesielski, Gościniak, Odunka, Matuszewski (67. Migawa)