Wygrana w deszczu

fot:archiwumW strugach deszczu cenne zwycięstwo nad wyżej notowanym rywalem odnieśli piłkarze Calisii Kalisz. W meczu 25 kolejki kaliszanie pokonali na boisku przy Wale Matejki Lecha Rypin 3:1. Prowadzenie dla gospodarzy zdobył w 39 minucie strzałem z kilkunastu metrów Mariusz Niedbała. Dwie minuty później piłkarze Lecha mieli rzut karny, ale doskonale wybronił go kaliski bramkarz Marcin Ludwikowski. Jednak chwilę później został on pokonany przez Radosława Fodrowskiego i do przerwy był remis.

W drugiej połowie mimo burzy nad Kaliszem gracze obu drużyn przyspieszyli. W 70 minucie drugiego gola dla Calisii zdobył grający trener Grzegorz Dziubek, który skuteczną akcję okupił kontuzją barku. Siedem minut później z rzutu rożnego Waldemar Kaźmierczak dokładnie dośrodkował do Łukasza Wiącka, a ten celnym uderzeniem głową ustalił wynik spotkania na 3:1. Po tym zwycięstwie Calisia awansowała na piąte miejsce w trzecioligowej tabeli.

KP Calisia Kalisz - Lech Rypin 3:1 (1:1)
1:0 Mariusz Niedbała 39 min
1:1 Radosław Fodrowski 42 min
2:1 Grzegorz Dziubek 70 min
3:1 Łukasz Wiącek 77 min