Ciężki bój na inaugurację

Zwycięstwo 31:27 na inaugurację rozgrywek pierwszej ligi odnieśli szczypiorniści Ostrovii Ostrów. Wygrana nad AZS-em AWF-em Warszawa podopiecznym Eugeniusza Lijewskiego nie przyszła łatwo. Po 10 minutach sobotniego meczu w Ostrowie akademicy wygrywali 4:2. Ostrovia na pierwsze prowadzenie wyszła dopiero w 14 minucie po bramce Rafała Niedzielskiego. W drugiej połowie Ostrovia osiągnęła nawet sześciobramkową przewagę, ale rywal dochodził gospodarzy na dwa trafienia. Kluczowe dwie bramki przesądzające losy spotkania w 57 minucie rzucił Niedzielski, najskuteczniejszy gracz Ostrovii. „Najważniejsze są dwa punkty" - powiedzieli po meczu Radiu Centrum Eugeniusz Lijewski, Łukasz Jaszka i Rafał Niedzielski.

„To był trudny mecz. Takie właśnie są jednak pierwsze mecze w lidze. Każdy chce się pokazać. AZS AWF Warszawa przyjechał do Ostrowa walczyć. Bardzo się cieszę z tych dwóch punktów. To ważne zwycięstwo. Dobrze rozpocząć sezon od pozytywnego akcentu. Owszem, była nerwówka, ale nie zapominajmy, że graliśmy bez naszego najlepszego strzelca, Przemysława Zawidzkiego" - ocenił trener Ostrovii.

„Mecz był ciężki. Wiadomo, że obie drużyny chciały wygrać. Najważniejsze, że dwa punkty zostały w Ostrowie. Gra była taka jaka była. Mamy nad czym pracować na treningach. Musimy wyeliminować te błędy, żeby w następnym meczu było lepiej" - dodał Jaszka.

„Chciałem pokazać się z jak najlepszej strony w debiucie w barwach Ostrovii. Cieszę się, że akurat to spotkanie wyszło mi dobrze. Na moje bramki pracuje jednak cały zespół. Największą radość sprawia mi nasze zwycięstwo" - dodał Niedzielski.

Najwięcej bramek dla Ostrovii rzucili: Niedzielski 8, Krzywda 6 i Jaszka 5.