Piłkarska chałtura

To był mało ciekawy, a w ocenie obu trenerów nawet brzydki mecz w którym kibice nie doczekali się bramek. Mowa o sobotnim, drugoligowym pojedynku Calisii Kalisz, która na własnym terenie zremisowała z Ruchem Zdzieszowice 0:0. Tym samym goście stracili pierwsze punkty w tym roku, a gospodarze zaliczyli czwarte z rzędu spotkanie bez porażki. Ale Calisia powinna mieć na koncie komplet punktów, ponieważ w 83 minucie po faulu w polu karnym na Łukaszu Wiącku sędzia nie odgwizdał ewidentnego rzutu karnego. Mecz ocenili dla Radia Centrum trenerzy obu zespołów: Ruchu Andrzej Polak i Calisii Grzegorz Dziubek.

"To był mecz walki o ligowe punkty, generalnie brzydkie spotkanie dla oka. Duży wpływ na to miał zły stan murawy. Po obu stronach było dużo nerwowości, chociaż ta pierwsza połowa była bardziej wyrównana. W drugiej daliśmy się zepchnąć Calisii, która miała więcej klarownych sytuacji, także ostatecznie dla nas to się szczęśliwie zakończyło".

"W ostatecznym rozrachunku to może być aż punkt. Ciężki rywal, który w tym roku nie przegrał jeszcze meczu. Dla nas ważne, że nie przegraliśmy tego spotkania. Chociaż podobnie jak trener gości uważam, że dostosowaliśmy się do takiej piłkarskiej chałtury. Piłka bardzo skakała, brak było ładnego futbolu, ale w drugiej połowie mieliśmy okazje Jackiewicza, Odunki, no i ewidentny karny, także sędzia tu popełnił wielki błąd".

Co ciekawe sytuację tą podobnie zinterpretował po obejrzeniu nagrania wideo goszczący w sobotę na stadionie przy Wale Matejki były prezes PZPN-u i sędzia piłkarski Michał Listkiewicz. W 86 minucie na boisku pojawił się Grzegorz Dziubek, dla którego był to pierwszy w tej rundzie występ w roli zawodnika. A już w najbliższą środę Calisia zmierzy się na wyjeździe z Elaną Toruń.

KP Calisia - Ruch Zdzieszowice 0:0

Calisia: Primel - Wiącek, Safarjan, Wergiłow, Wandzel - Sowiński (86. Dziubek), Kotwica, Nedjałkow, Kowalczuk Ż (38. Ciesielski), Stojczew (75. Jackiewicz) - Odunka.

Ruch: Feć - Kurc, Drąg, Bachor, Bobiński - Rychlewicz (59. Kapłon), Bella (81. Zaczyński), Kiliński, Kasprzyk, Bukowiec, Buchała (64. Syldorf).