Remis jak porażka

fot:Kamil BachorzW środę rozegrano kolejne czwartoligowe derby Ziemi Pleszewskiej. Tym razem Stal Pleszew zremisowała na własnym boisku z Płomykiem Koźminiec 1:1. Prowadzenie dla „Stalówki" dał tuż przed końcem pierwszej połowy Krystian Benuszak.. Z kolei goście wyrównali w 58. minucie po strzale Patryka Cierniewskiego. Specjalnie dla Radia Centrum spotkanie oceniają: Adrian Popławski, trener Stali i Ryszard Tomczak, grający trener Płomyka:

„Remis u siebie to jest porażka. W meczu z Płomykiem Koźminiec straciliśmy Krzysztofa Laskowskiego, Marcina Wandzla, który też będzie pauzował. Nie wiadomo co będzie z Adamem Włodarczykiem który ma uraz pleców i nie wiadomo jak to się wszystko zakończy" - powiedział Radiu Centrum, Adrian Popławski, trener Stali.

„Trudno się nie cieszyć. Zdobyliśmy punkt na wyjeździe. Myślę, że to Stal liczyła na komplet punktów. Utrzymaliśmy stratę tych trzech punktów do zespołu z Pleszewa. W przerwie wszyscy razem się zmobilizowaliśmy i powiedzieliśmy sobie, że stać nas grając w dziesiątkę chociaż na jeden punkt i to osiągnęliśmy w tym meczu. Na pewno będziemy walczyć dalej." - dodał Ryszard Tomczak, grający trener Płomyka Koźminiec.

Obydwa zespoły kończyły mecz w „dziesiątkę" Już w 10. minucie boisko musiał opuścić bramkarz Płomyka Koźminiec - Karol Zaborowski, który nieprzepisowo odbił piłkę tuż za polem karnym. Z kolei w 85. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Krzysztof Laskowski ze Stali. Kolejne spotkanie obydwie drużyny rozegrają w najbliższą niedziele na własnym boisku. Podopieczni Adriana Popławskiego podejmować będą Zryw Dąbie (godz. 17), a Płomyk zmierzy się z Krobianka Krobia (godz. 11).

STAL PLESZEW - PŁOMYK KOŹMINIEC 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Benuszak (45.), 1:1 Cierniewski (58.)

Stal: Frontczak, Wandzel, Jańczak, Zaworski, Włodarczyk A. (73. Winiecki), Kruchowski (46. Laluk), Mann (73. Chmiel), Laskowski, Chojnacki, Benuszak, Bandosz (81. Lewera).

Płomyk: Zaborowski, Baran, Poczta (10. Dudtkiewicz), Matuszak, Tomczak, Świtała, Cierniewski, Woźniak, Kryś, Guźniczak, (73' Smyczyński), Wawrocki.