Czas na Włocłavię

trener Grzegorz DziubekPracowity, ale jak na razie udany długi weekend mają piłkarze Calisii. W sobotę kaliszanie pokonali w trzecioligowych derbach Piasta Kobylin 2:1. Tymczasem już we wtorek rozegrają kolejny ligowy mecz we Włocławku.

Na stadionie przy Wale Matejki, w derbowym meczu kaliskiego lidera z czwartym w tabeli Piastem od początku dominowali gospodarze. Już w 5 minucie Krzysztof Gościniak ładnym, technicznym strzałem zdobył gola dla Calisii. Do przerwy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie kaliskiej drużyny. Do podwyższenia wyniku w 72 minucie doprowadził Damian Czech, celnie uderzając głową. Goście z Kobylina w doliczonym czasie gry zmniejszyli rozmiary porażki, a autorem bramki był Michał Rejek.

Po tym zwycięstwie Calisia nie tylko utrzymała fotel lidera, ale po potknięciach Lecha Rypin i Wdy Świecie zwiększyła przewagę nad najgroźniejszymi rywalami o 5 i 6 punktów. A już w świąteczny wtorek podopieczni Grzegorza Dziubka na wyjeździe zmierzą się z Włocłavią Włocławek. To przeciwnik który zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, dlatego zdecydowanym faworytem jest kaliski zespół. Początek wyjazdowego spotkania o 17:00.