Niespodziewana porażka lidera

Przeświąteczna sobota nie była udana dla lidera piłkarskiej IV ligi grupy południowej. Ostrovia 1909 Ostrów przegrała niespodziewanie w Dobrzycy 3:4 z Białym Orłem Koźmin. Potknięcie lidera wykorzystał goniący Ostrovię Płomyk Koźminiec, który wygrał 2:0 z Kasztelanią Brudzew.

Ostrovia była zdecydowanym faworytem meczu z broniącym się przed spadkiem Białym Orłem. Lider objął prowadzenie już w 3 minucie go golu Dariusza Reyera. Do przerwy kibice w Dobrzycy obejrzeli aż 5 bramek. Biały Orzeł prowadził 3:2. W drugiej połowie gospodarze strzelili czwartego gola, a lider zdołał odpowiedzieć tylko trafieniem Gościniaka w końcówce meczu. Niespodzianka stała się faktem. Ostrovia po tej porażce ma już tylko 2 punkty przewagi nad Płomykiem Koźminiec i 6 nad Centrą Ostrów, która tylko zremisowała w Pleszewie ze Stalą 1:1. Remisy padły także w innych meczach z udziałem drużyn z naszego regionu. LKS Gołuchów bezbramkowo podzielił się punktami w Pępowie z Dąbroczanką, a znacznie więcej goli padło w Ślesinie, gdzie LKS zremisował 3:3 z Victorią Ostrzeszów.