Pokonali Bałtyk

Dobrze swój pierwszy ligowy występ na gościnnym boisku w Turku będą wspominali piłkarze Calisii Kalisz. W sobotę, po ciekawym pojedynku kaliszanie pokonali Bałtyk Gdynię 3:2.
Kaliszanie objęli prowadzenie już w 5 minucie, po celnym trafieniu z dystansu Szymona Matuszewskiego. Zaledwie 3 minuty później Calisia podwyższyła prowadzenie, bowiem samobójczego gola strzelił Marcin Martyniuk. Ale drużyna z Pomorza nie zamierzała oddać tego meczu bez walki. Jeszcze przed przerwą Bałtyk doprowadził do remisu po dwóch golach Piotra Włodarczyka.
Męska rozmowa w szatni i kilka zmian sprawiły, że w drugiej połowie to kaliszanie zdobyli kolejnego gola. W 56 minucie Krzysztof Gościniak doskonale wykorzystał dokładne podanie Błażeja Ciesielskiego i zapewnił swojej drużynie drugie zwycięstwo w tym sezonie. „Prowadząc 2:0 chłopcy za szybko uwierzyli że jest już po meczu. Na szczęście w całym meczu to my byliśmy lepszym zespołem i zasłużyliśmy na to zwycięstwo" - podsumował Radiu Centrum Grzegorz Dziubek, trener Calisii Kalisz.

Calisia Kalisz - Bałtyk Gdynia 3:2 (2:2)

Bramki: 1:0 Matuszewski (5.), 2:0 Martyniuk (8. sam.), 2:1 Włodarczyk (14.), 2:2 Włodarczyk (38.), 3:2 Gościniak (56.)
Calisia: Ludwikowski - Lisiecki (46. Wiącek), Nedjałkow, Wergiłow Ż, Maksymow Ż, Dziubek (46. Migawa), Kotwica (73. Świergiel), Ciesielski, Matuszewski (71. Lis), Gościniak, Odunka.
Bałtyk: Matysiak - Jędryka (75. Loda), Martyniuk, Musuła, Ziemak (46. Benkowski), Filipiak (79. Byczkowski), Dettlaff Ż, Lemanek (58. Noga), Manelski Ż, Kudyba, Włodarczyk.